Darbas per atostogas? Išeitis – dirbti debesyje

2013-07-01

Prieš trejus metus Lietuvoje pradėjus tiekti virtualaus biuro priemones „Google Apps for Business“, tik vienetai kompanijų galėjo pasigirti naudojantys šiuos ar panašius debesų kompiuterijos sprendimus. Dabar debesis jau kone tapęs verslo kasdienybe. Patikimas, saugus, internete veikiantis biuro sprendimas suteikia visus įrankius, būtinus darbui vienoje vietoje, kad ir kur tai bebūtų – ofise, kelionėje ar gulint paplūdimyje, jei tik ten yra interneto ryšys. Galimybė atsiplėšti nuo biuro patalpose įrengtų serverių leidžia lanksčiau planuoti darbą ir prireikus jį derinti su poilsiu.

„Verslas renkasi pereiti į debesį dėl įvairių priežasčių. Dėl racionalaus būdo sumažinti IT ūkio kaštus, išplėsti darbo erdvę, dirbti operatyviau ir, žinoma, lanksčiau. Prie lankstumo ženkliai prisideda ir nešiojami mobilieji įrenginiai, kurie daugeliu atvejų atstoja kompiuterius, o mobilusis ryšys kardinaliai išplečia prieigą prie interneto, taigi ir galimybes dirbti iš bet kurios vietos. Patogu ir tai, kad nebūtina keisti visos IT ūkio sistemos, nes debesies paslaugomis galima naudotis lygiagrečiai, to prireikus, kad ir netikėtai ar tikėtai atostogų metu“, – sako T. Parnarauskas, „Google Apps“ biuro priemones Lietuvoje teikiančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas.

Debesis paperka praktiškomis savybėmis

T. Parnarausko teigimu, šalia patogaus darbo ir mažesnių IT ūkio kaštų, debesis paperka labai praktiškomis savybėmis. Viena jų – greitas ir paprastas būdas dalintis dokumentais. Tai pagrindinė visų debesų kompiuterijos pagrindu veikiančių programų savybė, kuria vartotojai naudojasi tiek verslo, tiek ir privačiais tikslais.

Debesis automatiškai reiškia ir didelio dydžio talpyklą duomenims. Vien pašto dėžutei „Google Apps for Business“ suteikia 25 GB talpos. Debesyje prie pašto dėžutės prisijungiama slaptažodžiu, todėl saugumo prasme ji nenusileidžia tradiciniam el. paštui, kuris kasdien naudojamas darbe. Skirtumas tik tas, kad prisijungus per debesies el. paštą, automatiškai suteikiama prieiga prie dokumentų saugyklos – nereikia atskirtų prisijungimo duomenų. Be to, lyginant su tradiciniu el. paštu, debesis leidžia prisijungti prie jame saugomos informacijos iš bet kurio kompiuterio, svarbu tik žinoti prisijungimo duomenis ir slaptažodį. Iš to seka ir kitas privalumas – nereikia kompiuterio imti su savimi. Galima jungtis iš kito, kuris tuo metu po ranka ar, kaip minėjome, išmaniojo telefono. Be to, praradus kompiuterį ar jo netekus dėl vagystės, darbo dokumentai saugiai lieka debesyje.

Dar viena patraukli debesies savybė – operatyvi komandinio darbo galimybė. Tai padeda sutaupyti laiko, kurio nesinori švaistyti, ypač atostogų metu. Pakoregavus debesyje saugomą dokumentą, pakeitimus iškart matys visi komandos nariai.  Tokiam nuotoliniam dokumentų koregavimui ir derinimui specialiai sukurtas „Google Docs“ įrankis, leidžiantis dirbti su dokumentais (Word), lentelėmis (Excel) ar prezentacijomis (PowerPoint). Debesies pagalba galima vienu metu susijungti su skirtinguose šalies ar pasaulio taškuose esančiais komandos nariais, stebėti ir daryti korekcijas, o pokalbių lange aptarti svarbius ar ginčytinus momentus, pateikti komentarus.

Tad nuo ko pradėti susiruošus į debesį?

Nusprendus pereiti į debesį, svarbu išsirinkti patikimą šios paslaugos tiekėją. Viena yra naudotis debesies kompiuterijos pagrindu veikiančia programa asmeniniais tikslais. Tuomet galima rinktis iš daugelio fiziniams vartotojams skirtų paslaugų. Kitaip su verslu. Juk debesyje saugosite ne atostogų nuotraukas (nors, žinoma, galima ir jas). Verslo dokumentams reikalinga patikima apsauga, o darbiniams procesams – sklandus paslaugos veikimas. Renkantis debesies tiekėją, verta atkreipti dėmesį į klientų atsiliepimus, ar jis yra oficialus teikiamos paslaugos atstovas Lietuvoje, ar turi gerą ir solidžią patirtį diegiant saugius sprendimus. Kalbant apie debesį verslui, rekomenduojama nesusigundyti nemokama paslauga. Ji tinka fiziniams, bet ne juridiniams asmenims. Pastariesiems būtina kokybiška techninė pagalba, sklandaus darbo užtikrinimas ir, be abejo, patikima apsauga.

Prieš užsakant debesų kompiuterijos paslaugą svarbu apsibrėžti savo verslo poreikius. Kaip ir su kiekviena paslauga, jei nežinosi ko nori, o tik daugiau mažiau įsivaizduosi, labai tikėtina, kad lūkesčiai nebus pateisinti. Būtina aiškiai nusimatyti, kokių konkrečiai paslaugų ir įrankių reikės. Gal jums užteks tik el. pašto dėžutės, o gal reikės dokumentų valdymo galimybės, kalendoriaus ar net svetainės.

Su pasirinktu ar potencialiu debesies paslaugos tiekėju reikia išsiaiškinti visas debesies valdymo galimybes. Pavyzdžiui, ar galima ir kaip šifruoti į saugyklą keliamus svarbius dokumentus, kaip valdyti ir kontroliuoti prieigą prie jų, kaip daryti atsargines kopijas. Tai užtikrins sklandų ir saugų darbą, net jei gulėtumėte prie jūros paplūdimyje.

Daugiau informacijos apie „Google Apps for Business“ sprendimo galimybes verslui galima rasti adresu – www.gapps.lt.


Kliento atsiliepimas

Kartu 3 metai. Operatyvus ir atviras informacijos pateikimas.

- Tadas Sabaitis, Deftools.lt

Nemokama Antivirusinė:

Geras Pasiūlymas Jūsų verslo sėkmei

geri pasiulymai