Duomenų apsauga

2014-09-30

Duomenų apsauga
3.63 (605)
Duomenų apsauga reiškia ne tik patikimas antivirusines programas ar sudėtingus slaptažodžius. Tai – ir negrįžtamas duomenų sunaikinimas. Nors vis dar paplitęs klaidingas įsitikinimas, jog duomenų ištrynimas yra tas pats kas jų sunaikinimas, vis daugiau vartotojų ima suprasti didžiulę šio subtilaus skirtumo reikšmę. Informacijos saugumas neatsiejamas nuo patikimo visiško duomenų sunaikinimo.
Kodėl? Be abejonės, kiekvienas mūsų turime itin svarbių duomenų, nesvarbu, ar tai asmeninė informacija, ar vertingi įmonės duomenys. Šių duomenų kopijavimas ir priėjimas prie jų itin ribotas. Štai kodėl tokios informacijos nesunaikinimas atiduodant ar parduodant kompiuterį atrodo labai neatsakingas žingsnis. Ir tai ne tik kompiuteris – svarbūs duomenys gali būti kietuosiuose diskuose, nešiojamose laikmenose, serveriuose ar išmaniuosiuose įrenginiuose. Kaip išvalyti savo kompiuterį, pasidomi ne vienas vartotojas, tačiau populiarus sprendimas – formatavimas – ne išeitis. Net ir po formatavimo, pasitelkus atitinkamas priemones, jūsų duomenų atkūrimas išlieka įmanomas.
Tinkama informacijos sauga užtikrinama specialių programų pagalba. Duomenų trynimo programos, pavyzdžiui, „Blancco“, skirtos jūsų kompiuterį ar kietąjį diską paversti tuščiu popieriaus lapu. Pritaikius sertifikuotus „Blancco“ sprendimus duomenų apsauga įgauna daug aukštesnį lygmenį – galima neatstatomai ištrinti tiek visus įrenginio duomenis, tiek sunaikinti juos po vieną failą. Ištrintų failų atkūrimas bei duomenų atstatymas tampa neįmanomi net ir sudėtingų priemonių pagalba.
Kol informacijos neketinate trinti, vertėtų pasirūpinti jos saugumu nuo išorinių grėsmių. Yra sukurtas ne vienas puikus programinis sprendimas, leidžiantis duomenis užšifruoti, pavyzdžiui, vartotojų itin mėgstama „DESlock+“ programa. Informacijos kodavimas užrakina ją nuo pašalinių net ir tuo atveju, jeigu duomenys yra „nutekinami“ ar pakliūna ne į tas rankas. Taigi, tokia informacijos apsauga kompiuteryje garantuoja, kad niekas, neturintis kodavimo rakto, negalės perimti užšifruotų duomenų.


Kliento atsiliepimas

IĮ „KIBERMANAS“ su NOD Baltic dirba nuo 2008 metų (aš asmeniškai nuo  2005 – 2006m).
Labiausiai norėčiau išskirti bendradarbiavimo su NOD Baltic šias savybes: informatyvumas, operatyvumas, patogumas ir abipusis draugiškumas.

- Kęstutis Balčiūnas, IĮ „KIBERMANAS“

Nemokama Antivirusinė:

Geras Pasiūlymas Jūsų verslo sėkmei

geri pasiulymai