Įmonės saugumas prasideda nuo duomenų ir el. pašto serverių

2013-03-06

Įmonės saugumas susideda iš daugelio komponentų, tačiau visų jų pagrindinė paskirtis vienoda – apsaugoti verslo informaciją. Tiek didelėms, saugumo politiką turinčioms įmonėms, tiek smulkiam verslui informacijos apsauga prasideda nuo elektroninio pašto ir dokumentus talpinančio serverio. Būtent čia saugoma svarbiausia įmonės dokumentacija, su verslo procesais, darbuotojais, klientais bei finansais susijusi informacija. Saugumo ekspertų teigimu, el. pašto ir duomenų serveriai yra prioritetinės sritys planuojant IT ūkio priežiūrą įmonėse.


„Jei įmonės saugumą lygintume su žmogumi, tuomet elektroninio pašto ir dokumentų saugojimo serveriai būtų svarbiausi organai. Prieiti prie įmonės informacijos galima daugeliu būdų, tačiau patekus į duomenų ar elektroninės korespondencijos serverius žala dažnai būna negrįžtama. Išorės grėsmės – virusai, šnipinėjimo programos, kenkėjiški laiškai gali nutekinti informaciją, ją ištrinti ar sugadinti neatstatomai“, – sakė T. Parnarauskas, ESET saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas.

T. Parnarausko teigimu, saugumu besirūpinančioms įmonėms ESET siūlo patobulintus saugumo sprendimus, naudojamus „Microsoft Exchange“ serveriuose. Tai elektroninio pašto apsaugai skirtas „ESET Mail Security Microsoft Exchange Server“ bei dokumentų serverių apsaugos sprendimas „ESET File Security Microsoft Windows Server“.

 

Proaktyvi pašto serverių apsauga

Elektroninės korespondencijos saugumas – vienas svarbiausių kriterijų, norint apsaugoti verslo informaciją nuo virusų, kenkėjiškų bei šnipinėjimo programų ar nepageidaujamų brukalų (angl. spam). „ESET Mail Security Microsoft Exchange Server“ suteikia patikimą el. paštu perduodamos informacijos apsaugą įvairaus dydžio bendrovėms, tuo pat metu minimaliai apkrauna tarnybinę stotį. Programa sukurta pasitelkus pažangią grėsmių aptikimo technologiją „ThreatSense“, kuri veikia nepriklausomai nuo elektroninio pašto serverio, taip padidindama virusų paieškos stabilumą ir efektyvumą.

Pagrindinės funkcijos:

–        Apsauga nuo virusų ir šnipinėjimo programų – efektyviai aptinka ir nukenksmina tiek žinomus, tiek ir visiškai naujus virusus bei kenkėjiškas programas.

–        Apsauga nuo brukalo – filtruoja nepageidaujamus, apgaulingus ir sukčiavimo el. laiškus.

–        Pilkasis sąrašas – patobulina apsaugos nuo brukalų efektyvumą, rodo jų siuntėjus, gavėjus, leidžia nustatyti skirtingo lygio brukalų filtravimo lygius.

–        Našumo stebėjimas – įrašo sistemos veiksmus ir leidžia optimizuoti serverio našumą.

Svarbus „ESET Mail Security Microsoft Exchange Server“ privalumas – paprastas jos administravimas, nes suteikiama galimybė valdyti ir prižiūrėti saugumo situaciją nuotoliniu būdu. Be to, atnaujintoje programos versijoje įdiegta galimybė sujungti dvi ar daugiau tuo pačiu kliento vardu pavadintas licencijas.

 

Patikimas įrankis nuo visų tipų kenkėjų

Įmonės dokumentaciją svarbu apsaugoti ne tik el. pašte, bet ir serveryje. Būtent ši pareiga tenka  sprendimui „ESET File Security Microsoft Windows Server“. Jis visapusiškai suderintas su „Windows“ pagrindu veikiančiu serverių tinklu, todėl užtikrina nuolatinę dokumentų priežiūrą, yra lengvai įdiegiamas. Svarbu ir tai, jog  „ESET File Security Microsoft Windows Server“ užima nedaug vietos sistemoje, naudoja mažai resursų, todėl netrikdo įprastinių procesų veiklos.

Pagrindinės funkcijos:

–        Apsauga nuo virusų – unikali technologija „ThreatSense“ užtikrina apsaugą nuo visų tipų kompiuterio grėsmių, įskaitant kenkėjiškos prieigos programas, kirminus ir virusus.

–        Savigyna – nauja technologija, apsauganti ESET saugos sprendimus nuo modifikavimo ir išjungimo.

–        Efektyvi trikčių diagnostika – patobulinti įrankiai, naudojami įvairioms problemoms spręsti: „ESET SysInspector“ skirtas sistemos diagnostikai, o „ESET SysRescue“ – paleidžiamam gelbėjimo kompaktiniam diskui kurti.

„ESET File Security Microsoft Windows Server“ pilnai suderinta su nuotolinio administravimo įrankiu „ESET Remote Administrator“, kuris leidžia valdyti dešimtis ar šimtus kompiuterių viename tinkle, praneša išsamias ataskaitas apie saugumo būseną. IT ūkio administratoriui padeda ir tai, jog „ESET File Security Microsoft Windows Server“ automatiškai įsidiegia ESET laboratorijos išleistus atnaujinimus ir technologinius patobulinimus.

Daugiau informacijos apie „ESET Mail Security Microsoft Exchange Server“ galima rasti adresu –  http://www.eset.com/lt/verslui/produktai/mail-exchange/, apie „ESET File Security Microsoft Windows Server“  – http://www.eset.com/lt/verslui/produktai/file-windows/.


Kliento atsiliepimas

ESET Antivirus TOKS‘ui yra kol kas labai tinkamas pasirinkimas. Su ESET Antivirus niekada neturėjau problemų su paleidimu ir naudojimu nuo Windows XP iki Windows 8.1, ko nepasakyčiau apie toki gigantą kaip Kaspersky (diegiau ir administravau „Kaspersky Endpoint Security 10“ porai mūsų klientų ir buvo sunkumų su Windows 8.x).

- J.Romualdas Toks.lt

Nemokama Antivirusinė:

Geras Pasiūlymas Jūsų verslo sėkmei

geri pasiulymai