Kas trečias interneto vartotojas – užsikrėtęs kompiuteriniais virusais

2014-12-08

Kas trečias interneto vartotojas – užsikrėtęs kompiuteriniais virusais

Tikriausiai ir jums yra bent kartą tekę susidurti su kompiuterių virusais. Galbūt jūs to dar nežinote, tačiau jūsų pašto dėžutė pilna “spam” laiškų, kompiuteris pastebimai sulėtėja, o naršyklė, regis, veikia savarankiškai. Visa tai – požymiai, jog jūsų įrenginį galimai užpuolė kompiuteriniai virusai.

Kompiuterio virusas – tai kenkėjiška programa, kuri kopijuoja pati save ir kenkia įrenginiams. Ji gali veikti visiškai nepastebimai, tačiau tikslas visada yra vienas – išnaudoti jūsų kompiuterį saviems tikslams. Kompiuterinių virusų tipai skiriasi savo programiniais kodais, paskirtimi ir veikimo principu. Vieni jų gali slapta rinkti ir į nuotolinį serverį siųsti jūsų duomenis, kiti – savavališkai nukreipti interneto naršyklę į užkrėstus puslapius, treti – įdiegti papildomas programas.

Kompiuterių virusai yra labiausiai pasaulyje paplitusi kenkėjiškų programų forma. Be jų dar esama vadinamųjų Trojos arklių, kompiuterinių kirminų, piktybinių reklamos platintojų ir kt. Vis dėlto kasdienėje kalboje dažniausiai sakoma bendrai: „kompiuterinis virusas“.

Įvairių tyrimų duomenimis vidutiniškai kas trečias vartotojas yra užkrėstas kenkėjiškomis programomis. Daugiau nei pusė visų vartotojų,t.y. 53 procentai, bent kartą yra susidūrę su šia grėsme, o dėl virusų patiriami nuostoliai siekia… kelis milijardus dolerių.

Taigi kyla natūralus klausimas: kaip apsisaugoti nuo virusų? Nors jie gali plisti per, pavyzdžiui, nešiojamas laikmenas, vis dėlto didžiausi šių kenkėjų srautai randami internete. Kasdien čia paleidžiami tūkstančiai naujų virusų formų. Virusai internete plinta per netikrus tinklalapius, apgaulingus laiškus, nuorodas „dalinkis“, reklamas, programėles ir kitais būdais.

Greičiausiai jau nebėra kompiuterių vartotojų be interneto – štai kodėl apsauga nuo virusų tokia svarbi. Kompiuterinis virusas į jūsų kompiuterį gali atkeliauti netgi paspaudus ant gero draugo pasiūlytos nuorodos. Ne vienas kompiuterių virusas veikia nepastebimai – kad kažkas negerai, galima pastebėti tik iš sulėtėjusio procesoriaus.

Vis dėlto pasirūpinus tinkama antivirusine programa, rizika būti užkrėstam smarkiai sumažėja. Kompiuterio apsauga nuo virusų be tam skirtos programos – praktiškai neįmanoma. Antivirusinės programos kuriamos specialiai taip, kad atpažintų naujausias virusų formas ir jų kombinacijas. Virusų valymas bei nuolatinis kompiuterio stebėjimas, naujausia informacija apie virusus iš duomenų bazių – visa tai antivirusinių programų esmė.


Kliento atsiliepimas

Kartu 3 metai. Operatyvus ir atviras informacijos pateikimas.

- Tadas Sabaitis, Deftools.lt

Nemokama Antivirusinė:

Geras Pasiūlymas Jūsų verslo sėkmei

geri pasiulymai