Kokie virusai labiausiai paplitę pasaulyje?

2014-10-16

Kokie virusai labiausiai paplitę pasaulyje?
4.98 (99)
Kokie virusai labiausiai paplitę pasaulyje?
Saugumo sprendimų kūrėja ESET skelbia naują virusų dešimtuką. Sąraše, pristatančiame labiausiai pasaulyje paplitusias grėsmes, akivaizdžios šiandieninės tendencijos.

Aktyviausias ir greičiausiai plintantis virusas HTML/Refresh pasižymi tuo, kad savavališkai nukreipia vartotojo naršyklę į nežinomą interneto puslapį. Vos jame apsilankius, vartotojo kompiuteris užkrečiamas kenkėjišku turiniu.

Tai – itin paplitęs kompiuterinių virusų veikimo būdas. Kaip ir HTML/Refresh, vadinamieji trojanai slapčia įsitvirtina vartotojo naršyklėje ir valdo ją pagal aprašytas komandas. ESET pripažįsta, jog HTML/Refresh šiuo metu yra labiausiai paplitęs virusas pasaulyje. Tokiu pačiu principu veikia ir grėsmė pavadinimu JS/Kryptik.I, esanti trečioje sąrašo vietoje bei į aštuntą nukritusi HTML/Iframe. Taigi net trys iš labiausiai pasaulyje paplitusių virusų skirti nukreipti interneto naršyklę į užkrėstus tinklalapius.

Vis dėlto virusais galima apsikrėsti ne tik internetu. Kitas itin paplitęs jų plitimo būdas – nešiojamų laikmenų pagalba. Atmintinės, nešiojami kietieji diskai ir panašios laikmenos vis dažniau tampa potencialių grėsmių pernešėjais. ESET įspėja, jog antras pagal paplitimą pasaulyje virusas Win32/Bundpil.A plinta būtent tokiu būdu. Patekęs į kompiuterį jis savarankiškai parsiunčia duomenis iš interneto, taip pat bendrauja su nuotoliniu serveriu bei trina vartotojo duomenis.

top 10 virusai eset
Itin įkyrus, deja, aukštoje ketvirtoje vietoje įsitvirtino virusas Win32/Adware.MultiPlug. Jis „rūpinasi“, kad jūsų kompiuterį užplūsta reklama. Jeigu benaršant internetą nuolat pasirodo tie patys reklaminio pobūdžio langai, labai gali būti, jog ir jūs tapote šio viruso auka.

Tuo tarpu virusų dešimtuko viduryje atsidūręs Win32/RiskWare.NetFilter veikia daug subtiliau. Vartotojui nežinant jis taip „sutvarko“ kompiuterį, kad šis nuolatos susisiektų su nuotoliniu serveriu. Užkrėstas kompiuteris vykdo svetimas komandas, o virusas renka svarbią informaciją bei toliau įdiegia papildomas kenkėjiškas programas.

Panašiu slaptumo principu veikia ir virusas Win32/Sality. Nepastebimai įsitvirtinęs kompiuteryje jis pakeičia saugumo nustatymus ir paleidžia veikti savo programas. Dėl viruso atliktų pertvarkymų kenkėjiškos programos paleidžiamos iš naujo kiekvieną kartą perkrovus operacinę sistemą. O štai Win32/Danger.DoubleExtension apsimeta vykdomaisiais failais, pavyzdžiui, dokumentais ar paveikslėliais, tačiau iš tiesų paleidžia veikti kenkėjiško pobūdžio programas.

Pavojingiausių virusų sąrašo gale – jau kone klasika tapęs INF/Autorun. Šis virusas plinta per nešiojamas laikmenas, „Windows” sistemoje jie automatiškai paleidžia bylą autorun.inf, kuri aktyvuoja kenkėjišką programą. Štai kodėl saugumo specialistai dažnai pataria apskritai išjungti „Autorun” funkciją savo kompiuteryje.


Kliento atsiliepimas

Su NOD Baltic bendraujame nuo 2012 m. pradžios. Labai vertiname NOD Baltic pridėtinę vertę tiek mūsų Bendrovės IT saugos sprendimams, tiek šio partnerio siūlomas paslaugas Meganet šviesolaidinio interneto vartotojams.

Džiaugiamės, kad NOD Baltic dėka šalies interneto vartotojai yra pratinami prie naudojimo legalių programų, užtikrinančių aukščiausio lygio apsaugą nuo interneto grėsmių.

- Rimantas Smolskis, Meganet.lt

Nemokama Antivirusinė:

Geras Pasiūlymas Jūsų verslo sėkmei

geri pasiulymai