Mobiliuosius atakuoja kenkėjiškos programos

2014-07-23

Technologijų pasaulyje plinta kibernetinės grėsmės, kurioms pagrindą suteikia spartėjantis įrenginių konvergencijos procesas. Jis apima kompiuterius, mobiliuosius telefonus, fotoaparatus, netgi spausdintuvus – visus išmaniuosius įrenginius, kurie gali tarpusavyje jungtis, internetu ar vietiniu tinklu keistis duomenimis.

Daugeliui aišku, kad naudojantis kompiuteriu reikia įsigyti programinę saugumo įrangą, tačiau perkant mobilųjį telefoną apie tai nesusimąstoma. Ar brangiai gali kainuoti toks lengvabūdiškumas?

Kompiuterinės programinės saugumo įrangos ekspertas Tomas Paranarauskas „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ sakė, kad jeigu palygintume telefono ir apsaugos kainas, tai pastarosios iš esmės yra nedidelės, o pasekmės, neturint apsaugos, gali būti sunkios. Anot jo, prieš išmaniųjų telefonų savininkus pradėta naudoti klasikiniai kompiuterių užgrobimo metodai:

„Kompiuteriniai virusai, kurie veikia savarankiškai, sugeba daugintis, persisiųsdinti žmogui to net nežinant, pradėti naudoti ir mobiliuosiuose įrenginiuose. Jie patys persiunčia programas į telefoną ar duomenis iš jo, nukreipia naršyklę į užkrėstas svetaines, naršant internete, taip pat gali blokuoti įrenginį. Pastaruoju metu aptinkamos programėlės, kurios blokuoja telefoną, šifruoja visą informaciją ir už tai reikalauja išpirkos“.

Įvairių šaltinių teigimu šiuo metu pasaulyje yra iki kelių šimtų  tūkstančių skirtingų virusų atmainų, skirtų būtent išmaniesiems  telefonams.

„Tie laikai, kai virusai buvo kuriami smagumo dėlei, seniai baigėsi. Dabar pagrindinis tikslas – iš to užsidirbti. Beje, virusai jau moka prisitaikyti prie operacinės sistemos, prie interneto ryšio, jie patys modifikuojasi.Rekomenduočiau imtis bent jau elementarių apsaugos priemonių – įsidiegti antivirusines apsaugos programėles, kurios kainuoja keliasdešimt litų. Yra ir nemokamos versijos. Jos blokuos kad ir reklamines žinutes, kurių nenorite gauti. O išmaniajame telefone laikomą svarbią asmeninę informaciją reikėtų užšifruoti tam, kad ji nebūtų taip lengvai prieinama“, – sakė ekspertas.

Šaltinis: www.ziniuradijas.lt


Kliento atsiliepimas

Bendraujam jau 5 metus. Labiausiai vertinam pagalbą parduodant nestandartinius case’us ir automatinę b2b sistemą.

- Pranas Petrauskas, Balt.net

Nemokama Antivirusinė:

Geras Pasiūlymas Jūsų verslo sėkmei

geri pasiulymai