Saugantis nuo kibernetinių pavojų, svarbu apsisaugoti ir nuo darbuotojų klaidų

2013-05-17

IT ūkio apsauga nuo galimų grėsmių – aktuali tema kiekvienai įmonei, turinčiai bent keletą kompiuterių biure. Vis labiau stiprėja gera praktika rinktis priemones, kurios apsaugo nuo kibernetinių grėsmių ir jų sukeliamų pasekmių – duomenų vagysčių, darbo procesų sutrikdymo ir t.t. Pilnavertei apsaugai svarbu pasirinkti ir papildomus saugumo spendimus, kurie padeda išvengti saugumo grėsmes sukeliančių priežasčių. Pagrindinė iš jų yra įmonės darbuotojų veikla, o apsaugai skirtas sprendimas – „Axence nVision“.

„Axence nVision“ skirtas stebėti neefektyvią ir nesaugią darbuotojų veiklą – būtent jiems negailestingiausia statistika kalbant apie priežastis, dėl kurių įmonėje nutinka saugumo incidentai. Didžioji dauguma, virš 70 proc. visų kibernetinių grėsmių nutinka dėl neatsakingo darbuotojų požiūrio į IT saugumą darbo metu.

„Žmogiškasis faktorius yra dažniausia saugumo incidentų – prarastos ar pažeistos informacijos, sutrikdyto darbo proceso, kompiuterių „užkrėtimo“ virusu – priežastis. Tai nutinka ir sąmoningai to siekiant, tačiau absoliuti dauguma saugumo incidentų įvyksta dėl netyčinio elgesio. Darbuotojai nesusimąsto apie pasekmes naršydami po nesaugius interneto puslapius, diegdami „užkrėstas“ programas, prijungdami USB laikmenas prieš tai jų nenuskaičius antivirusine programa ir pan.“, – sako T. Parnarauskas, inovatyviems verslo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas.

Ne darbuotojų sekimui, o darbo procesų stebėjimui

Pagrindinis „Axence nVision“ privalumas – aktyvus darbo procesų stebėjimas. Programa leidžia matyti atliktų operacijų statusą, elektroninio pašto serverį, kokia programinė įranga naudojama, kokie puslapiai naršomi internete. Taip galima analizuoti informacijos srautus ir esant poreikiui užkirsti kelią galimoms grėsmėms. „Axence nVision“ leidžia stebėti veiklą ir nuotoliniu būdu, taip pat pateikia įvairias ataskaitas apie stebėjimo duomenis realiu laiku.

„Tam tikros stebėsenos programos, kaip kad ir „Axence nVision“ gali kelti nepasitikėjimą – darbuotojai ar net vadovai baiminasi, jog tokiomis programomis IT ūkio administratorius seks bet kokį jų veiksmą elektroninėje erdvėje. Tačiau šios programos paskirtis visiškai priešinga. „Axence nVision“ leidžia patogiai stebėti ir nustatyti, kokia veikla gali kelti pavojų, vietoj to, kad imtis drastiškų sprendimų ir blokuoti viską“, – sakė T. Parnarauskas.

T. Parnarausko teigimu, žinia apie pavojingų veiklų kompiuteryje stebėseną paskatins darbuotojus ir pačius galvoti apie saugumą. Būtent nepakankamos žinios apie IT saugumą įmonėje nulemia neatsakingą elgesį, kuris atveria kelią grėsmėms. Dažnai tokį elgesį paskatina ir klaidingas manymas, jog kompiuteriui negresia jokie pavojai vien tik todėl, kad įsidiegta antivirusinė programa. Paradoksalu, tačiau daugelis vartotojų nekreipia dėmesio į antivirusinės programos perspėjimus dėl lankomos nesaugios svetainės, siunčiamo galimai kenkėjiško turinio ar programos ar būtinų sistemos atnaujinimų. Tokiu atveju antivirusinė negali garantuoti šimtaprocentinės apsaugos, todėl būtina ugdyti darbuotojų suvokimą apie jų veiklos įtaką įmonės IT ūkio saugumui.


Ir efektyviam IT ūkio valdymui

„Axence nVision“ yra universalus sprendimas, nes jo paskirtis yra tiek stebėti, tiek ir padėti – ne tik ugdyti darbuotojų suvokimą, bet ir administratoriams greitai spręsti su saugumo incidentais susijusias problemas. Tarp programos privalumų yra rizikų prevencija, perspėjimai apie gedimus, sąnaudų mažinimas, efektyvus IT infrastruktūros valdymas bei auditas.

IT ūkį administruojantis specialistas gali stebėti pašto serverius ir interneto adresus, programų ir operacijų statusą, komutatorius ir maršrutizatorius (tinklo srautus), atvaizduotą tinklą interaktyviame žemėlapyje. „Axence nVision“ siunčia perspėjimus apie gedimus, taip pat informaciją apie aparatinę ir programinę įrangą, panaudotas ar nepanaudotas licencijas. Programa taip pat praneša, jei yra koks nors programinės įrangos ar aparatūros įrenginio konfigūracijos pasikeitimas.

Patogu tai, kad „Axence nVision“ paprasta administruoti. IT ūkio administratoriui suteikiama galimybė valdyti procesus nuotoliniu būdu, o prireikus spręsti technines problemas atitinkamam kompiuteryje.

Daugiau informacijos apie „Axence nVision“ galima rasti produkto puslapyje.


Kliento atsiliepimas

Kartu 3 metai. Operatyvus ir atviras informacijos pateikimas.

- Tadas Sabaitis, Deftools.lt

Nemokama Antivirusinė:

Geras Pasiūlymas Jūsų verslo sėkmei

geri pasiulymai